Stogų dangos: kas gali būti geriausiu pasirinkimu?

Stogų dangos paprastai yra keičiamos ne taip ir dažnai, tad tuomet, kai nusprendžiama pakeisti dangą, tenka gerai pasvarstyti, koks pasirinkimas gali būti pats geriausias. Pasirinkimo galimybės tikrai nėra mažos, taigi, kokia danga galėtų geriausiai pateisinti lūkesčius?

Tuo atveju, jei norima sutaupyti pinigų, gana dažnai pasirenkama plieninė stogo danga. Toks sprendimas gali būti pats geriausias tikrai dažnais atvejais, nes tokia danga atrodo estetiškai, o ją montuoti tikrai nėra sudėtinga. Nors kartais manoma, kad tokios dangostarnavimotrukmė yra pernelyg trumpa, tačiau tai tikrai nėra tiesa, ir ji tarnauja pakankamai ilgai. Vis dėlto, jei stogo forma nėra taisyklinga, šis pasirinkimas ne visada yra pats geriausias, nes paprasčiausiai sunaudojamas didelis medžiagų kiekis, o montavimas tokiu atveju yra kur kas sudėtingesnis.

Šiferio stogų dangos– taip pat dažnas pasirinkimas, ir tokį stogą montuoti taip pat yra gana paprasta. Šiferis puikiai izoliuoja garsą, tad galima būti garantuotiems, kad nesigirdės lietaus barbenimo į stogą. Tokia danga yra pakankamai pigi, tačiau spalvų pasirinkimas yra gana siauras, be to, spalvos nublunka jau po kelerių metų, tad tuo atveju, jei spalva yra labai svarbi, geresnis pasirinkimas – čerpių danga.

Čerpinė danga puikiai tinka mūsų šalies orams, ir galima būti garantuotiems, kad spalvos nenubluks tikrai ilgą laiką. Vis dėlto,stogų dengimas, jei yra pasirenkamos čerpės, ne visada yra toks paprastas, kaip kartais atrodo, ir čia paprastai praverčia specialistų pagalba. Tokiu atveju, jei šį darbą patikėsite meistrams, galite net neabejoti, kad viskas bus atlikta tinkamai, o čerpių stogas tarnaus tikrai ilgą laiką.

Taigi, renkantis stogą visada vertėtų gerai pagalvoti, koks pasirinkimas galėtų geriausiai pateisinti jūsų lūkesčius, o taip patpagalvokiteapie tai, ar stogą montuosite savarankiškai, ar šį darbąpatikėsite specialistams. Kartais gali atrodyti, kad stogų dengimas yra gana elementarus dalykas, tačiau tai priklausys nuo to, kokia danga bus pasirinkta: vienu atveju toks sprendimas tikrai gali pasiteisinti, kitu – kur kas palankiau tai patikėti meistrams. Vertėtų neskubėti ir gerai pagalvoti, koks sprendimas tam tikru atveju galėtų būti pats geriausias pasirinkimas.